Dit najaar starten de dijkwerken tussen de forten van Lillo en Sint-Filips, ten noorden van de stad Antwerpen. Op die manier beschermen we het Antwerpse havenland tegen hoge waterpeilen van de Schelde. 

Tussen de Westerschelde en de stad Antwerpen loopt de Schelde door een trechtervorm. Dat zorgt voor een stroom met een sterke getijdenwerking, grote tijverschillen en regelmatig hoge waterpeilen.

Om het risico op wateroverlast tussen de forten van Lillo en Sint-Filips (tegenover Fort Liefkenshoek) tot een minimum te beperken, staan grootschalige dijkwerken op stapel. Nadat de Scheldedijk eerder al verhoogd werd tussen het Antwerpse Noordkasteel en Fort Sint-Filips, gebeurt dat vanaf dit najaar ook meer noordelijk, over een afstand van 8 kilometer. De werken zullen enkele jaren in beslag nemen. 

Meer weten? Alle info over de dijkwerken lees je in onze laatste nieuwsbrief. Klik hier